תמיכה בנזקקים

העמותה מסייעת במתן תמיכה כספית למשפחות שנקלעו למצב כלכלי קשה. מידי חודש מגיעות למעלה ממאה פניות מרחבי הארץ למשרדי העמותה. משפחות שמטה לחמן נשבר והן שרויות במצוקה קשה בשל מצבים רפואיים מורכבים, חשבונות בנק מעוקלים, ניתוקי חשמל ומים, או חובות כבדים שתלויים על צווארן. בין הפונים אימהות חד הוריות, קשישים, משפחות אסירים ועוד.

שיבת ציון מסייעת במענק כספי חד פעמי לכמאה משפחות בחודש, כשהמגמה היא להגיע לליווי מקצועי בהתנהלות הכלכלית של המשפחה. העמותה פועלת בשיתוף עם מחלקות הרווחה בעיריות ועם ארגוני חסד שונים, ומהווה משענת ויד תומכת בשעות הקשות.

7.55 מיליון ₪

השתתפות שיבת ציון בשנים 2018-2022

1.75 מיליון ₪

השתתפות שיבת ציון לשנת 2023

מילות תודה

…"תוצאות הבדיקות היו מאוד לא מעודדות. זו הפעם השניה שהמחלה חזרה וידענו מראש שלא נעמוד בתשלומי התרופות. בשיבת ציון שמעו את בקשתנו וסייעו לנו בקניית המרשמים".

…"התקשרו מחברת חשמל והודיעו על ניתוק קרוב בגלל איחור בתשלומים. אמצע החורף, הילדים קופאים מקור. הפנייה לשיבת ציון לא חזרה ריקם. כמה ימים לאחר מכן התחממנו בסלון והודינו לא-ל על השליחים הטובים".

"בעל הבית איים להוציא אותנו מהדירה לאחר ששוב לא יכולנו לשלם את שכר הדירה. לא ידענו מה לעשות. שיבת ציון הצילו אותנו מהרחוב"…