כתבו עלינו במדיה

/

אנשי היישוב עמיחי והמועצה האזורית בנימין חנכו את מקווה הנשים "נהר שלום" שישרת את תושבי היישוב שפונו מעמונה.

אירוע השקת המקווה נערך לציון יום העלייה לקרקע של היישוב עמונה, שהוקם בשנת 1996 ופונה בעוול משפטי בשנת 2017 על פי פסיקת בג"ץ.

המקווה החדש נבנה בהשקעת המועצה האזורית בנימין, היישוב עמיחי, המועצה הדתית מטה בנימין ובתרומתם האדיבה של שלום שקרג'י שעל שמם המקווה "נהר שלום", וכן קרן מוסקוביץ', קרן סווקה, קרן שיבת ציון והתורמים -בני משפחת קלימן ומשפחת ישראל.

היישוב עמיחי הוקם בשנת 2018 לאחר החלטת ממשלת ישראל להקים ישוב למפוני היישוב עמונה ששכן בהר מעל היישוב עפרה.

באירוע השתתפו תושבי עמיחי, משפחות התורמים ואנשי מועצת בנימין. חבר הכנסת הטרי אביחי בוארון, תושב עמיחי, יו"ר היישוב ומי שהוביל את המאבק נגד פינוי עמונה, נשא דברי ברכה.

ראש המועצה ישראל גנץ, שליווה את תהליך הקמת היישוב למפוני עמונה כסגן ראש המועצה ופעל לקידום מימון המקווה אמר כי "מרגש בכל פעם מחדש להגיע למעמד הקמת מבנה חדש שישרת את החלוצים שגרים כאן. כל אבן שנבנת בעמיחי מבטאת את האחיזה שלנו בלב ארץ ישראל ומעמיקה את השורשים. קל וחומר כשמדובר במקווה שהוא מאבני הבניין של עם ישראל. שנמשיך לזכות לבנות את היישוב ולחזק את גוש שילה ובנימין כולה"

לקריאה כתבה בערוץ 7

לקריאה כתבה ב0404

גם תורמים 'קמחא דפסחא' וגם תומכים בהתיישבות וחלוציות. במותג 'בשר החוות' שמוביל את המהלך יחד עם קרן 'שיבת ציון' מספרים: "הזדמנות להרוויח שתי מצוות במעשה אחד"
התגייסות נרחבת למיזם 'טוב שכן קרוב' המוביל סיוע קהילתי של מי שלא נזקק למענק המדינה עבור אותם הזקוקים לכך. הרב שפירא מחזק ומברך.

בשיתוף 'טוב שכן קרוב' / פורסם: עודכן: 

מיזם 'טוב שכן קרוב' מבקש לתת מענה קהילתי למצוקתם של הזקוקים לסיוע בימים אלה של משבר כלכלי. על המיזם שהחל ביום שישי האחרון וזוכה לתנופה רבה מספרים הרב יהושע שפירא ממוביליו ומשה שמעון, מנכ"ל 'אביב התורה' בתל אביב, ממשתתפי המיזם.

עיקרו של המיזם הוא תרומת דמי המענק שהמדינה נתנה כחלק מהמענה למשבר ממי שלא זקוק לו למי שזקוק מתוך הקהילה פנימה. הרב שפירא מדגיש שאינו עוסק בשיקול הכלכלי של המדינה לתת מענק לכולם, שכן זה אינו תחומו, אך "יש הרבה שמרגישים שיש שצריכים מאוד בעוד הם דווקא לא נפגעו ורוצים להעביר את זה לנפגעים".

משה שמעון מספר על הרעיון של עזרה בתוך הקהילה אך בפריסה ארצית. זאת כאשר כל קהילה מכירה את הנזקקים שבתוכה, מודעת לצרכים הממוקדים של הזקוקים לכך ובהתאם היא מסייעת.

"הריחוק הוא ריחוק חיצוני שכולם מרגישים שנותן קרבה עמוקה יותר", אומר הרב שפירא, "המרפק נהפך ללב והריחוק קירב את הלבבות ואת הנפשות ועכשיו גם קירב את הכיסים. זה שאדם מוכן לפתוח את כיסו כי הוא מרגיש את הצורך ומרגיש שאת מה שהוא קיבל אחרים זקוקים לו יותר ממנו והוא מעביר את זה הלאה, זו סיעתא דישמיא גדולה מאוד".

הרב מזכיר כי על פי מאמר חז"ל הצדקה הגדולה יותר היא צדקה לעניי עירך הקודמים יותר, "לכן יש כותרת גג לכל הקהילות בפרויקט הזה, אבל גם בכל קהילה וקהילה מכירים את האנשים שנפגעו יותר בגלל הקורונה ומשתדלים לעזור לכל הקהילות, כל אחת לפי עניינה ולפי האנשים שנמצאים בה".

שמעון מדגיש כי לא מדובר בתרומה לאברכים או לישיבה אלא לקהילה כולה, לאנשים שמסביב, לשכנים ו"מנסים לאתר משחות שזקוקות וצריכות ונמצאות בסביבה וטוב שכן טוב".

הרב שפירא משבח את תרומתו של נדיב שתרם מיליון שקל כהכפלה לכל מה שהציבור יתרון, ושמעון מוסיף כי מיד עם פתיחת המיזם ביום שישי האחרון הוא כמעט ומגיע אל ייעדו כאשר עוד לפני שהמענק הגיע לחשבונות הבנק יש שתרמו אותו. כעת מתקדם המיזם אל היעד הבא, "ממשיכים הלאה, גם פורצים את יעד שני מיליון השקלים וגם פורצים את גבול הציונות הדתית שאיתה התחלנו כי אלו עניי עירנו", אומר הרב שפירא המברך את כל העוסקים במיזם הצדקה החשוב.

לקריאה כתבה בערוץ 7

מבצע התרמה חסר תקדים קורא לציבור הדתי להתגייס לטובת משפחות שנפגעו מהמשבר ונקלעו לקשיים כלכליים.

ערוץ 7 /  3.08.20, 17:01

רבות דובר על המשבר הכלכלי שפרץ בעקבות הקורונה. זה משבר עולמי, שפגע בארצות רבות והגיע לאנשים מכל המעמדות.

גם בישראל מצבן הכלכלי של משפחות רבות הורע ואנו עדים למצב בלתי נתפס שבו משפחות נורמטיביות רבות שהתפרנסו בכבוד, איבדו את מקור פרנסתן ונקלעו לקשיים כלכליים.

בניסיון להניע את הכלכלה החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו להעביר מענקים כספיים לכל אזרח וכבר היום המוסד לביטוח לאומי העביר לחשבונות אזרחי ישראל מענקים למשפחות עם ילדים בסך 500 ₪ לכל ילד עד חמישה ילדים. ובימים הקרובים עתיד המוסד לביטוח לאומי להעביר מענקים לאזרחים הבוגרים מעל גיל 18 בסך 750 ₪ לאדם.

מדיניות המענקים לכל אזרח זכתה לביקורות רבות שכן היא ניתנת לכל האזרחים מבלי להתחשב בעצמת הפגיעה במצבם הכלכלי. ארגונים רבים מבקשים מאזרחים שידם משגת, להעביר את כספי המענק או חלק ממנו לטובת אוכלוסיות מוחלשות או משפחות שנפגעו מהמצב הכלכלי.

גם הציבור הדתי בהמוניו נרתם לעזור למשפחות אלה במפגן חסר תקדים של ערבות הדדית ועזרה לקהילה. מבצע 'טוב שכן קרוב' – קמפיין התרמה המונית בשיתוף עמותת 'שיבת ציון' מזמין את הציבור הדתי לתרום מכספי המענק. יוזמי המהלך דואגים להכפיל את הסכום ולחלק את הכסף למשפחות מהציבור הדתי שצריכות את הכסף הזה כדי להתקיים.

הקמפיין מלווה ומפוקח על ידי אנשי ציבור: הרב יהושע שפירא – ראש ישיבת רמת גן, הרב שמעון כהן – רב גרעין בית מוריה באר שבע ועו"ד ד"ר איתמר מירון – משרד מירון, בן ציון, פריבס ושות – עורכי דין. כל התרומות מוכרות למס לפי סעיף 46.

לקריאה כתבה בערוץ 7